1848 - Danmark - 6100
1848. Militaria brev stemplet Königl. Preuss. Feldpost. med delvist indhold dateret Hadersleben d. 15.7.1848 til Rendsburg. Indhold underskrevet af von Bentheim fra Füsilier-Bataillon Kaiser Alexander Grenadier-Regiment.
Lot: 268
Sluttet | 25-09-2018 21:31:09 |
Vindende bud: | DKK 1.375,00 |
Bud historik: | 2 bud |
Militaria
Breve > Slesvig > Schleswig-Holstein