1917 - Danmark - 69 - 8354
10 øre Chr. X på fortrykt kuvert med indhold fra "Chefen for Krydseren Heimdal" dateret i Storebælt og stemplet Hou d. 18.7.1917 til Nørre-Alslev. Sendt fra kommandør Hector Kiær.
Lot: 298353
Sluttet | 03-07-2019 21:43:07 |
Vindende bud: | DKK 149,00 |
Bud historik: | 5 bud |
Breve > Danmark posthistorie > 1. verdenskrig