1946 - Sverige

20 öre Gustaf på brevkort (M/S "Gripsholm") dateret West Coast of Scotland annulleret med skibsstempel SJP 7 Göteborg - New York d. 25-7-1946 til New York, USA. Sidestemplet med violet skibsstempel fra M/S Gripsholm. Fold.

Lot: 298485
Sluttet 28-08-2019 21:30:15
Vindende bud: DKK 60,00
Bud historik: 1 bud