1946 - Sverige
20 öre Gustaf på brevkort (M/S "Gripsholm") dateret West Coast of Scotland annulleret med skibsstempel SJP 7 Göteborg - New York d. 25-7-1946 til New York, USA. Sidestemplet med violet skibsstempel fra M/S Gripsholm. Fold.
Lot: 298485
Sluttet | 28-08-2019 21:30:15 |
Vindende bud: | DKK 60,00 |
Bud historik: | 1 bud |