1836 - Danmark - 1000
1836. Francobrev dateret København d. 9.7.1836 via Thurn & Taxis i Hamburg til Gröden i Tirol, Østrig. Stemplet Danemarck par Hambourg og T.T. Hamburg d. 11.7.1836. Flere påtegninger.
Lot: 298777
DKK 250,00 |
Førfilateli/Franco