1940 - Sverige
Ufrankeret fortrykt feltpostkort fra Svenska Frivilligkåren i Finland dateret d. 30.3.1940 og stemplet Fältpost * S.F.K.* d. 2.4.1940 til Sverige. Finsk censur. Sendt fra S.F.K. Avd. 601, Haparanda F. (= Hästambulans / Hesteambulance). Meddelelse overstreget.
Lot: 301388
Sluttet | 28-08-2019 21:05:56 |
Vindende bud: | DKK 523,00 |
Bud historik: | 4 bud |
Finland
2. verdenskrig
Breve > Sverige > 2. verdenskrig