1940 - Sverige

Ufrankeret fortrykt feltpostkort fra Svenska Frivilligkåren i Finland dateret d. 30.3.1940 og stemplet Fältpost * S.F.K.* d. 2.4.1940 til Sverige. Finsk censur. Sendt fra S.F.K. Avd. 601, Haparanda F. (= Hästambulans / Hesteambulance). Meddelelse overstreget.

Lot: 301388
Sluttet 28-08-2019 21:05:56
Vindende bud: DKK 523,00
Bud historik: 4 bud