1941 - Danmark - 6542
Ufrankeret feltpostbrev med indhold dateret Spandet d. 21.7.1941 stemplet Berlin d. 4.8.1941 til dansk frivillig gefreiter Hans Tychsen ved feldpost 47888 = 1. Sanitäts-Kompanie SS-Division Nord i Finland.
Lot: 463
Sluttet | 29-10-2019 21:46:12 |
Vindende bud: | DKK 400,00 |
Bud historik: | 1 bud |
2. verdenskrig
Breve > Danmark posthistorie > Feltpost