1941 - Danmark - 1000
Feltpostkort dateret “Rusland” og stemplet Feldpost d. 12.10.1941 fra dansk, soldat H. Brettschneider, ved feldpost nr. 19637B (= 1. Kompanie Feldersatz-Bataillon der SS-Division Wiking) til København, Danmark. Tydeligt briefstempel. Meddelelse skrevet på dansk.
Lot: 479
Sluttet | 09-11-2019 20:08:40 |
Start bud: | DKK 1.000,00 |
Bud historik: | 0 bud |
2. verdenskrig
Breve > Danmark posthistorie > Feltpost