1913 - Island
10 aur To Konger helsagsbrevkort dateret i Atlanten og skrevet ombord på dampskibet S/S “Botnia” d. 15.7.1913 annulleret med skotsk stempel i Edinburgh d. 19.7.1913 og sidestemplet “Paquebot” til Wismar, Tyskland.
Lot: 1091
Sluttet | 01-12-2019 23:59:00 |
Start bud: | DKK 1.250,00 |
Bud historik: | 0 bud |