1890 - Argentina - 1000
6 c. spørgedel af dobbelt helsagsbrevkort med svagt stempel dateret 4.1.1890 til By- og Herredsfoged H. Nygaard i København, Danmark. Ank.stemplet i København d. 8.2.1890. Sendt fra telegrafist Ejgill Thorvald Nygård (1868-1954) til den tidligere herredsfoged i Nexø, Harald Nygaard (1814-1891), som boede de sidste år af sit liv i København.
Lot: 313893
Sluttet | 29-04-2020 21:13:13 |
Vindende bud: | DKK 200,00 |
Bud historik: | 1 bud |
Amerika
Syd Amerika
Argentina