1851 - Danmark - 4760
1851. Ufrankeret tjenestebrev mærket "K.T.m.A." og nr. 619 dateret Petersværft d. 18.11.1851 med 1½-ringsstempel Vordingborg d. 21.11.1851 til Sogneforstanderskabet for Vaaelse Sogn pr. Nykjøbing på Falster. På bagsiden ank.stemplet med 1½-ringsstempel Nykjöbing paa Falster med håndskrevet dato "22/11".
Lot: 314009
Sluttet | 29-04-2020 21:00:25 |
Vindende bud: | DKK 605,00 |
Bud historik: | 2 bud |
Førfilateli/Franco
Breve > Danmark stempler > 1 1/2 Ringsstempler