1915 - Slesvig - DAKA 142.04 - 6630
Ufrankeret feltpostkort (Parti ved Nørreskoven i omegnen ved Frydendal) dateret Hügum og stemplet Rödding (Schleswig) d. 15.10.1915 til Mühlhausen. Violet Briefstempel: Landsturm.-Infant.-Ersatz.-Batl. XI 20 2. Kompagnie.
Lot: 314286
Sluttet | 29-04-2020 21:24:20 |
Vindende bud: | DKK 60,00 |
Bud historik: | 1 bud |
Postkort
Danmark Topografi
Breve > Slesvig > Nordslesvig Stempler
Breve > Slesvig > 1. Verdenskrig