1947 - Danmark - 4900
Ufrankeret Forces Mail brev stemplet Field Post Office 352 (= Kiel) d. 25.10.1947 til Nakskov. Sendt fra dansk censor ved 23 T.C.U. (Telegraph eller Traveling Censorship Unit), BAOR 36, Germany med langt indhold dateret i Kiel.
Lot: 314658
Sluttet | 06-05-2020 21:27:47 |
Vindende bud: | DKK 150,00 |
Bud historik: | 1 bud |
Europa
England
Breve > Danmark posthistorie > 2. verdenskrig