1947 - Danmark - 4900

Ufrankeret Forces Mail brev stemplet Field Post Office 352 (= Kiel) d. 25.10.1947 til Nakskov. Sendt fra dansk censor ved 23 T.C.U. (Telegraph eller Traveling Censorship Unit), BAOR 36, Germany med langt indhold dateret i Kiel.

Lot: 314658
Sluttet 06-05-2020 21:27:47
Vindende bud: DKK 150,00
Bud historik: 1 bud