1928 - Danmark - DB 73 - 3760
15 øre Karavel dobbelt helsagsbrevkort (fabr. 83-Y) dateret ombord på damperen "Østbornholm" annulleret Kjøbenhavn d. 8.9.1928 og sidestemplet "Fra Bornholm" til Berlin, Tyskland. Vedhængende ubenyttet svardel.
Lot: 316960
Sluttet | 10-06-2020 21:17:49 |
Vindende bud: | DKK 150,00 |
Bud historik: | 1 bud |
Helsager
Dobbeltbrevkort
Breve > Danmark stempler > Bornholm