1937 - Danmark - 240 - 3785
10 øre Regentjubilæum på brevkort (Hammershus) dateret Sandvig annulleret med svensk stempel i Simrishamn d. 24.7.1937 og sidestemplet "Från Danmark" til Stockholm, Sverige. God skibspost mellem Bornholm og Sverige.
Lot: 319540
Sluttet | 26-08-2020 21:02:49 |
Vindende bud: | DKK 440,00 |
Bud historik: | 2 bud |
Breve > Danmark stempler > Bornholm
Postkort > Skibe
Breve > Sverige > Skibspost