1926 - Danmark - Gebyr 1, 124, 129 - 1000
10 øre Bølgelinie og 50 øre Chr. X i 3-stribe på internationalt adressekort med 10 øre Gebyr provisorium stemplet Kjøbenhavn Ø d. 30.7.1926 til Belgien. 10 øre gebyr sandsynligvis betalt for afhjælpning af mangler ved pakken.
Lot: 323728
Sluttet | 28-10-2020 21:41:01 |
Vindende bud: | DKK 2.035,00 |
Bud historik: | 12 bud |
Breve > Danmark udgaver > Gebyrmærker