1947 - Rusland

Fortrykt russisk krigsfangekort fra tysk soldat i Lager 7526/2 dateret d. 20.11.1947 og stemplet Moskva d. 2.12.1947 til Crimmitschau, Sovjet. Zone, Tyskland. På bagsiden håndtegnet Nytårshilsen "1948". Russisk censur.

Lot: 324192
Sluttet 04-11-2020 21:46:07
Vindende bud: DKK 110,00
Bud historik: 2 bud