1947 - Rusland
Fortrykt russisk krigsfangekort fra tysk soldat i Lager 7526/2 dateret d. 20.11.1947 og stemplet Moskva d. 2.12.1947 til Crimmitschau, Sovjet. Zone, Tyskland. På bagsiden håndtegnet Nytårshilsen "1948". Russisk censur.
Lot: 324192
Sluttet | 04-11-2020 21:46:07 |
Vindende bud: | DKK 110,00 |
Bud historik: | 2 bud |