1921 - Norge
20 øre Posthorn på brev ned indhold dateret ombord på S/S "Hera" ud for Molde annulleret med sejlende bureaustempel Åndalsnesruten d. 27.6.1921 og sidestemplet Nordlands Postexp. H d. 27.6.1921 til Vennerslund pr. Nr. Alslev, Danmark.
Lot: 324753
Sluttet | 18-11-2020 21:09:46 |
Vindende bud: | DKK 125,00 |
Bud historik: | 1 bud |