1912 - Island
1 eyr og 4 aur Sigurdsson uafstemplet på brevkort (Fuglefangere på Vestmannaøerne) dateret ombord på inspektionsskibet "Islands Falk" d. 21.4.1912 til København. Skramme på billedsiden.
Lot: 326201
Sluttet | 13-01-2021 21:46:11 |
Vindende bud: | DKK 75,00 |
Bud historik: | 1 bud |
Postkort
Island
Breve > Island > Kongedømme