1944 - Danmark - 274 - 5500
10 øre Chr. X (5) på anbefalet brev med indhold dateret i Skaarupøre stemplet Skaarup F. d. 10.7.1944 til pige-spejderlejren på Fænø pr. Middelfart. Ank.stemplet i Middelfart d. 11.7.1944.
Lot: 328984
DKK 250,00 |
Breve > Danmark stempler > Spejder/stempler