1863 - Danmark - 7790
1863. Ufrankeret tjenestebrev mærket "Befalet Indberetning fra Vrøndum-Hvidbjerg Commune" med indhold dateret d. 18.6.1863 og stemplet antiqua Skive JB.P.E. d. 20.6.1863 til Viborg.
Lot: 329928
Sluttet | 17-02-2021 21:11:24 |
Vindende bud: | DKK 458,00 |
Bud historik: | 10 bud |
Tjenestemærker
Breve > Danmark posthistorie > Førfilateli/Franco