1879 - Danmark - 25 - 7620
8 øre Tofarvet på brev med indhold dateret i Lemvig annulleret med nr.stempel "184" og sidestemplet lapidar Vestjydske J:PK: d. 12.7.1879 til Ringkjøbing.
Lot: 335827
Sluttet | 02-06-2021 21:19:21 |
Vindende bud: | DKK 215,00 |
Bud historik: | 9 bud |
Tofarvede øre
Tofarvet tk. 14
Breve > Danmark stempler > Lapidartype