1915 - Tyskland
Ufrankeret feltpostkort (Oversvømmelser i Mitau) dateret Libau og stemplet K.D.Feldpoststation * Nr. 168 * d. 21.7.1915 til Mayen. Sendt fra sømand ombord på Torpedoboot S114 med briefstempel: Kommando der X. Torpedobootsflotille.
Lot: 336411
Sluttet | 02-06-2021 21:07:55 |
Vindende bud: | DKK 75,00 |
Bud historik: | 1 bud |
Europa
Tyskland
Tyske Rige