1912 - Island
1 eyr (2) og 3 aur Sigurdsson på brevkort (udsigt over Isafjordur) dateret ombord på krydseren "Heimdal" stemplet Reykjavik d. 31.7.1912 til Holte, Danmark. "Heimdal" var i sommeren 1912 kadetskib og besøgte i den forbindelse både Island og Færøerne.
Lot: 338038
Sluttet | 30-06-2021 21:13:59 |
Vindende bud: | DKK 220,00 |
Bud historik: | 2 bud |
Skibspost
Postkort > Island
Breve > Island > Kongedømme