1873 - Danmark - EB 2 - 4774
4 sk. helsagsbrevkort dateret i Nyraad annulleret med nr.stempel "78" og sidestemplet lapidar Vordingborg d. 7.8.1873 til København. Nyraad havde brevsamlingssted med selvstændig postadresse i 1868-1883 uden eget stempel. Hj. skade.
Lot: 342471
Sluttet | 07-11-2021 21:53:20 |
Vindende bud: | DKK 60,00 |
Bud historik: | 1 bud |
Helsager
Enkeltbrevkort
Breve > Danmark stempler > Lapidartype