1906 - Færøerne - 53 - 3800
10 øre Chr. IX på skibspost brevkort (Bøsdalafos) dateret Thorshavn og annulleret med skotsk stempel i Leith d. 15.9.1906 og sidestemplet “Paquebot” til dansker ved Store Nordisk Telegraf Selskab i Newcastle-on-Tyne, England.
Lot: 443
Sluttet | 07-12-2021 22:18:04 |
Vindende bud: | DKK 2.200,00 |
Bud historik: | 3 bud |
Breve > Færøerne > Stempler/skibspost