1921 - Færøerne - 68, 112 - 3800
5 øre Chr. X og 10 øre Genforening på brevkort (HMS “Heimdal”) dateret krydseren “Heimdal”, Thorshavns Rhed d. 22.6.1921 annulleret Kjøbenhavn d. 25.6.1921 og sidestemplet “Fra Færöerne” til København.
Lot: 445
Sluttet | 07-12-2021 22:14:00 |
Vindende bud: | DKK 1.650,00 |
Bud historik: | 4 bud |
Skibspost
Breve > Færøerne > Stempler/skibspost