1921 - Færøerne - 68, 112 - 3800

5 øre Chr. X og 10 øre Genforening på brevkort (HMS “Heimdal”) dateret krydseren “Heimdal”, Thorshavns Rhed d. 22.6.1921 annulleret Kjøbenhavn d. 25.6.1921 og sidestemplet “Fra Færöerne” til København.

Lot: 445
Sluttet 07-12-2021 22:14:00
Vindende bud: DKK 1.650,00
Bud historik: 4 bud