1948 - Danmark - 246, 275 - 8792
5 øre Bølgelinie og 15 øre Chr. X på brev med indhold dateret i Kolby Kaas d. 25.3.1948 annulleret Aarhus d. 26.3.1948 og sidestemplet "Fra Kalundborgruten" til Aarhus. Lidt nusset i toppen.
Lot: 348071
DKK 125,00 |