1875 - Danmark - 25 - 8900
8 øre Tofarvet på brev med indhold dateret i Helstrup d. 14.11.1875 annulleret med nr.stempel "215" og sidestemplet lapidar Jydske Tverb.P.B. d. 15.11.1875 til Middelsom Sønderlyng Herreders kontor i Viborg.
Lot: 350035
Sluttet | 02-03-2022 21:22:13 |
Vindende bud: | DKK 177,00 |
Bud historik: | 7 bud |
Tofarvede øre
Tofarvet tk. 14
Breve > Danmark stempler > Lapidartype