1942 - Finland
Ufrankeret illustreret feltpostkort dateret "Vid Fronten" fra svensk frivillig ved feltpost KpK 1/7605 (= 13 Infanteri Regiment) stemplet Kenttäpostikonttori n. 1 d. 4.5.1942 til Eskilstuna, Sverige. Violet stempel "Fältpost F" og finsk censur. Fold.
Lot: 352748
Sluttet | 06-04-2022 21:07:55 |
Vindende bud: | DKK 300,00 |
Bud historik: | 1 bud |
Finland
Feltpost
Breve > Finland > 2. verdenskrig
Breve > Sverige > 2. verdenskrig