1869 - Danmark - 13 - 2791

4 sk. Krone/Scepter på brev med indhold dateret d. 16.3.1869 annulleret med nr.stempel "235" og sidestemplet lapidar Dragør d. 21.3.1869 via Kiøbenhavns Fodp. og Kiøbenhavn KB til Frederikssund. Svært læseligt indhold som formodes at være ankommet til Dragør med skib.

Lot: 353665
Sluttet 04-05-2022 21:09:00
Vindende bud: DKK 300,00
Bud historik: 1 bud