1914 - Danmark - 69 - 1000
10 øre Chr. X med afskæring fra frimærke påsætnings-maskine på firmakuvert fra Skandinavisk-Amerikansk Petroleums-Aktieselskab stemplet Kjøbenhavn III d. 21.7.1914 til Svendborg.
Lot: 66
Sluttet | 17-03-2024 23:59:00 |
Start bud: | DKK 400,00 |
Bud historik: | 0 bud |
Breve > Danmark udgaver > Automat mærker/Skåret