1945 - Danmark - 2920
Ufrankeret fortrykt dobbelt interneretpost foldebrev fra dansk overbetjent, Frantz Ludvig Quaade Mogensen, i stalag IVB Mühlberg dateret d. 17.1.1945 og stemplet 29.1.1945 til Charlottenlund, Danmark. Lejrcensur.
Lot: 214
Sluttet | 17-03-2024 23:59:00 |
Start bud: | DKK 750,00 |
Bud historik: | 0 bud |
2. verdenskrig
Breve > Danmark posthistorie > Internerende Forsendelser