1946 - Danmark - 9000
20 øre Posthusfranko på flygtningebrev med indhold dateret d. 27.10. og stemplet Aalborg 3. d. 31.10.1946 til Ørbæk. På bagsiden stemplet: “Den tyske Flygtningelejr / Vandflyvepladsen / Aalborg” og “Lejr 48-08 / Post / *Aalborg*”.
Lot: 237
Sluttet | 17-03-2024 23:59:00 |
Start bud: | DKK 750,00 |
Bud historik: | 0 bud |
2. verdenskrig
Breve > Danmark posthistorie > Flygtningelejre