1933 - Færøerne - 185 - 3800
"10 øre Bølgelinie på brevkort (Thorshavn udsigt) dateret ombord på “Sleipner” med rammestempel; via Leith med S/S “Sleipner”, annulleret med britisk skibsstempel i Edinburgh d. 19.7.1933 og sidestemplet “Paquebot” til Holbæk, Danmark - eftersendt til Silkeborg og Holbæk."
Lot: 627
Sluttet | 17-03-2024 23:59:00 |
Start bud: | DKK 1.250,00 |
Bud historik: | 0 bud |
Breve > Færøerne > Stempler/skibspost