1931 - Grønland - 169
15 øre Karavel på DFDS Radiobrev (beskåret) anulleret “Fra Aalborg” og sidestemplet København d. 6.11.1931 til Grønlands Styrelsen. Meddelelse indleveret på ombord på kryolithdamperen S/S “Julius Thomsen” og modtaget ombord på provinsdamperen S/S “Aalborghus”.
Lot: 644
Sluttet | 17-03-2024 23:59:00 |
Start bud: | DKK 600,00 |
Bud historik: | 0 bud |
Radiobreve
Breve > Grønland > Posthistorie