1832 - Danmark - 1000

1832. Pakkefølgebrev mærket "Betalt" og "Hermed en Paque i ...... med stemplet papir mrk. L. Ringsted" med indhold dateret Kjøbenhavn d. 27.4.1832 til Købmand Lind, Stempletpapirforhandler i Ringsted. Iflg. indhold fremsendt Stemplet Papir af 4. klasse: No. 3 til 20 sk. i 4 Bøger og No. 5 til 84 sk. i 8 Bøger - tilsammen med en værdi af 208 Rbd i Sølv.

Lot: 395937
DKK 500,00