1850 - Danmark - 4660
1850. Soldaterbrev fra 4. Reserve-Bataillon 2. Comp.dateret Tönning d. 13.9.1850 stemplet Friedrichsstadt d. 1x.9.1850 til Sigerslev Klint pr. Storehedinge. Påskrevet “Afleveres ved Kjöbmand Kielsen” og “4” sk. porto. 29.9.-4.10. 1850 var en større fægtning ved Tönning.
Lot: 291
Sluttet | 18-11-2015 21:33:50 |
Vindende bud: | DKK 1.815,00 |
Bud historik: | 3 bud |
Førfilateli/Franco
Breve > Danmark posthistorie > Militaria