1880 - Danmark - 25 - 8800
8 øre Tofarvet 19. tryk på brev annulleret med antiqua Feltpost No. 1 d. 24.7.1880 og sidestemplet med lapidar Viborg d. 24.7.1880 til Sahl pr. Vinderup. Sendt fra den militære lejrsamling i Hald ved Viborg. Sign. Nielsen.
Lot: 307
Sluttet | 18-11-2015 21:35:42 |
Vindende bud: | DKK 600,00 |
Bud historik: | 1 bud |
Tofarvede øre
Tofarvet tk. 14
Breve > Danmark posthistorie > Militaria