1913 - Haiti - 1000
Brevkort med affaldet frimærke (Fort Ilet, Port au Prince, Haiti) dateret Petit-Goâve d. 23.2.1913 stemplet Kjøbenhavn - Korsør d. 12.3.1913 og rammestempel "Indgaaet med Mangel af Frimærke" til København, Danmark.
Lot: 262486
DKK 250,00 |
Beskadigede Forsendelser
Breve > Danmark stempler > Bureaustempler
Breve > Amerika > Central Amerika > Haiti
Postkort > Oversø