1907 - Danmark1000 - Postkort - Brugt m. mærke
København. Wivels Palmeterasse. H. Chr. P. no. 6463.
Lot: 285159
Lot: 285159
Skjelskør, Vestergade. Alex Vincents u/no.
Lot: 285192
Norge. Årdal, Sogn. Mittet & Co. no. 2404 / 6.
Lot: 283800
Grønland. Hans Egedes hus ved den gamle kolonihavn, Godthåb. KGH no. 33.
Lot: 283500
Kong Chr. IX ved indvielsen af færgeforbindelsen Gjedser - Warnemünde d. 30.9.1903. U/no.
Lot: 284631
Fiskere ved Søndervig. U/no.
Lot: 285175
15 fil. Karl 1. Kronings udg. på uadresseret maxikort stemplet Budapest d. 20.12.916.
Lot: 284662
Håndtegnet af "?Koch": Bornholm. Gudhjem, Østerlars Kirke. Uden adresselinier. U/no.
Lot: 285221
Håndværkere foran hus. Sted ukendt. Fotokort u/no.
Lot: 285191
USA. Hogg Island - Morgan's Point Ferry. San Antonio Card Co. u/no.
Lot: 284649
København. Købmagergade med Rundetaarn. Med sporvogn. Alex Vincents no. 2.
Lot: 285206
Bannister, Alf.: Sejlskibet "Gustav". Salmon Ltd. no. 3870
Lot: 284642
København. Brønshøj og Bellahøj. Stenders no. 16.
Lot: 285099
Ringkøbing Banegaard. Ludvig Christensen no. 700.
Lot: 285145
Southern Pacific Motor Car 29. Lokomotiv. Fotokort med beskadigede hjørner.
Lot: 284660
M/S "Dwarka" & "Dumra". East African Coastal Services. U/no. Frankeret med britisk 1½d George V og dateret ombord på S/S "Manela" annulleret med skibsstempel London F.S. / "Paquebot" d. 4.1.1930 til Vejle, Danmark.
Lot: 285253
Grønland. Bræ i Tasermiutfjorden, Sydgrønland. KGH no. 9.
Lot: 283493
M/S "Selandia". The East Asiatic Company Ltd. U/no.
Lot: 285245
Grønland. Udsigt over Diskobugten, Jakobshavn. KGH no. 50.
Lot: 283507
Lemvig. Pavillon i anlæget. Stenders no. 4461.
Lot: 285210
Carl Røgind: "Et mindre Parti Spiritus frigives". Ed. F. Ph. no. 2573/7.
Lot: 283688