1938 - Danmark - 235 - 6270
10 øre Bølgelinie på brevkort dateret Steinhof (Stengård) ved Abild annulleret med turiststempel i Løgumkloster d. 20.9.1938 og sidestemplet "Rutebilbrev" til København.
Lot: 293257
DKK 60,00 |
Breve > Danmark stempler > Rutebilstempler