1866 - Denmark - 13 - 8900
4 sk. Krone/Scepter på dampskibsbrev med indhold dateret i Kjøbenhavn d. 28.5.1866 annulleret med nr.stempel "53" og sidestemplet med blåt antiqua Randers d. 29.5.1866 til Randers. Brevet afleveret til dampskibet.
Lot: 298524
Ended | 10/07/2019 21:22:48 |
Winning bid: | DKK 200.00 |
Covers > Denmark postal history > Shipmail
Covers > Denmark cancellations > Antiqua cancels