1932 - Denmark - 185 - 8983
10 øre Bølgelinie på julekort dateret Skrødstrup pr. Mariager annulleret Gerlev J. d. 25.12.1932 og sidestemplet "Rutebilbrev" til Horsens. Ikke nævnt i Skilling.
Lot: 301344
Ended | 28/08/2019 21:16:05 |
Winning bid: | DKK 187.00 |
Bid history: | 3 bids |
Typograph Issues
Covers > Denmark cancellations > Coachcancels