1918 - Denmark - SF 2 - 8000
10 øre Soldaterfrimærke på brevkort dateret Garnisions-sygehuset stemplet Aarhus d. 10.12.1918 til Owatonna, Minn., USA. Sjælden anvendelse af soldaterfrimærke til udlandet.
Lot: 164
Ended | 01/12/2019 23:59:00 |
Starting bid: | DKK 1,500.00 |
Soldier Stamps
Covers > Denmark postal history > 1. World War