1930 - Iceland - 129
15 aur. 1000 års udg. på skibsbrevkort dateret ombord på S/S “Hellig Olav” og annulleret med skotsk stempel i Edinburgh d. 30.6.1930 med sidestemplet “Paquebot” til Djursholm, Sverige. S/S “Hellig Olav” sejlede i perioden 20.6.-6.7.1930 gæster til 1000-års festen på Island.
Lot: 1095
Ended | 01/12/2019 23:59:00 |
Starting bid: | DKK 1,000.00 |