1902 - Denmark - SK 0644 - 4490
8 øre helsagskorrespondancekort dateret Ubby Præstegaard annulleret med stjernestempel JERSLEV og sidestemplet bureau Kallundborg - Slagelse T.223 d. 25.2.1902 til Rønne, Bornholm.
Lot: 308128
Ended | 08/01/2020 21:19:25 |
Winning bid: | DKK 577.00 |
Bid history: | 10 bids |
Postal Stationary
Lettercards
Covers > Denmark cancellations > Starcancels
Covers > Denmark cancellations > Railwaycancels