1912 - Denmark - SK 1525 - 6760
3 øre Bølgelinie på lokalt julekort dateret på Manø d. 22.12.1912 annulleret med stjernestempel VESTER VEDSTED og sidestemplet Ribe d. 22.12.1912 til Seem Skole pr. Ribe. Usædvanlig forsendelse fra Manø.
Lot: 313046
Ended | 22/04/2020 21:24:20 |
Winning bid: | DKK 605.00 |
Bid history: | 8 bids |
Typograph Issues
Covers > Denmark cancellations > Starcancels