1851 - Denmark - 4760

1851. Ufrankeret tjenestebrev mærket "K.T.m.A." og nr. 619 dateret Petersværft d. 18.11.1851 med 1½-ringsstempel Vordingborg d. 21.11.1851 til Sogneforstanderskabet for Vaaelse Sogn pr. Nykjøbing på Falster. På bagsiden ank.stemplet med 1½-ringsstempel Nykjöbing paa Falster med håndskrevet dato "22/11".

Lot: 314009
Ended 29/04/2020 21:00:25
Winning bid: DKK 605.00
Bid history: 2 bids