1918 - Denmark - SK 1237, 0850 - 8700
5 øre Chr. X på brevkort dateret d. 20.12.1918 annulleret med stjernestempel STENSBALLE til Paabøl pr. Houen - eftersendt til Surhave Skole, Brørup med stjernestempel HOUEN og siestemplet Tarm d. 2.1.1919.
Lot: 314145
Ended | 29/04/2020 21:20:53 |
Winning bid: | DKK 242.00 |
Bid history: | 2 bids |
Typograph Issues
Covers > Denmark cancellations > Starcancels