1915 - Slesvig - DAKA 142.04 - 6630
Ufrankeret feltpostkort (Parti ved Nørreskoven i omegnen ved Frydendal) dateret Hügum og stemplet Rödding (Schleswig) d. 15.10.1915 til Mühlhausen. Violet Briefstempel: Landsturm.-Infant.-Ersatz.-Batl. XI 20 2. Kompagnie.
Lot: 314286
Ended | 29/04/2020 21:24:20 |
Winning bid: | DKK 60.00 |
Postcards
Denmark Towns and Views
Covers > Slesvig > Northschswig Cancelsls
Covers > Slesvig > 1. World War